Menü Kapat

 

Lida Nedir ?

Lida nedir
Lida zayıflama hapı nedir ?

Lida zayıflama hapı, zayıflamaya yardımcı, doğal içeriklerden oluşturulmuş bitkisel bir gıda takviyesidir. Lida ülkemizde ilk olarak 2007 senesinde satılmaya başlamıştır. Lida zayıflama hapı içerisindeki en önemli ana etken maddesi Çin’in Yunnan bölgesinde yetişen özel ve endemik bir yosun olan Yunnan Yosunudur.

Lida ilaç değildir, başta Yunnan yosunu olmak üzere içerisinde farklı 8 bitki ekstraktı ihtiva eden doğal bir zayıflama ürünüdür. Lida içerisinde bulunan diğer bitki temelli ekstraklar aşağıdaki gibidir.

 

  • Yabani kereviz : Çoğunlukla böbrek ve mesane temizliği etkileri ile bilinen yabani kereviz aynı zamanda iştah kapatıcı özelliği ile de bilinmektedir.
  • Alfa Alfa Filizi: 10 farklı vitamin içeren 3 yapraklı bir yonca çeşididir ve enerji verici özelliği vardır
  • Arum: Yılan yastığı olarak bilinen bu bitki köklerinden bol miktarda kullanılırsa müshil etkisi görülür. Az miktarda kullanımı bağırsak temizliği konusunda oldukça iyidir.
  • Yabani Enginar: Enginar genel olarak kolagog ve diüretik ( bağırsak boşaltıcı ve idrar söktürücü) olarak kullanılır.
  • Yerelması: Otsu bir bitki ve papatyagillerdendir. Yerelmasının en bilinen özelliği ödem sökücü ve bağırsak temizlemesidir. Aynı zamanda kandaki glikozu da düzenleyerek vücudun bitkin düşmesini engeller.
  • Muskat: Hint cevizi olarak da bilinen muskat hazımsızlık ve gaz birikmesini engelleyicidir. Aynı zamanda bağırsak hareketlerinin de rahatlamasını sağlar. Bu sayede Lida hapı etkisini daha hissetmenizi sağlar.
  • Marimu Kumbuat: Kamkat olarak bilinen bitki turunçgiller familyasındandır. Tüm turunçgiller ailesi gibi kamkat da bolca C vitamini ihtiva ederek enerji verir. Ayrıca sindirim rahatlatıcı etkisi vardır ve kuvvetli bir antioksidandır. Vücudunuzun vitaminsiz kalmaması Lida kullnımında çok önemlidir.
  • Guarana: Güney Amerika menşei olan bu bitki kafein ihtiva eder ve enerji verir. Bu sayede Lida zayıflama hapı kullanırken vücut güçsüz kalmaz.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: